вівторок, 15 листопада 2022 р.

Робота з тек5стом у графічному редакторі


1. Перегляньте презентацію 

Завдання 1 

1. Візьміть інструмент текст і напишіть якийсь напис. Ми використовували в цьому уроці шрифт Olijo.

inktext-01


2. Тепер зробимо букви веселішими. Давайте зробимо їх нахиленими в різні боки на різній висоті. Поставте курсор між літерами тексту. Спробуйте, утримуючи клавішу Alt, натиснути на клавіатурі стрілочки в сторони. Букви розсуваються. А якщо утримувати на клавіатурі комбінацію клавіш Alt + Shift, то розсуватися букви будуть у десять разів швидше.

Ви, напевно, вже здогадалися, що якщо поставити курсор між літерами тексту, утримуючи клавішу Alt, натискати на клавіатурі стрілочки верх і вниз, то буква тексту буде підніматися або опускатися.

Ну і фінал. Комбінація клавіш Alt +[ і Alt +] повертає букву тесту. Природно клавіша Shift разом з Alt прискорює і цей процес теж.

Доведеться, звичайно, попрацювати таким способом з кожною буквою, але як показує практика, це не втомлює, а навіть весело.
inktext-02


3. Виділіть текст інструментом виділення. Відкрийте віконце Заповлення та штрих. Зробити це можна за однойменним пунктом у головному меню "Об'єкт" або по комбінації клавіш Shift + Ctrl + F.

Встановіть колір заливки суцільний колір білий і колір обведення жовтий # ffdb00. У inkscape, як в web, до номера кольору в кінці додається "FF" (ці два розряди відповідають за прозорість (альфа-канал): FF - не прозорі, 00 - абсолютно прозорий), тому на скріншоті нижче цей колір має номер ffdb00ff. До речі, товщину обведення можна налаштувати на закладці "Стиль обведення".
inktext-03

inktext-04


4. Тепер найефектніший який момент. Виділіть текст інструментом виділення. Зайдіть в головне меню "Контур" і виберіть пункт "Зв'язуване Втягування" або натисніть Ctrl + Alt + J. Тепер ви повинні побачити ось такий ромб вгорі контуру, як на малюнку нижче.
inktext-05


При цьому автоматично активується інструмент управління вузлами. Натисніть їм на вищевказаний ромб і потягніть трохи вгору. Ось що повинно вийти.
inktext-06


Що сталося? Вищевказаною дією ми створили копію тексту, яка прив'язана контуром до початкового тексту. Виділіть тепер інструментом виділення великий текст. Встановіть колір заливки суцільний # a2d481 (a2d481ff) і колір обведення суцільний # 599f2c (599f2cff).
inktext-07


5. Для більшої реалістичності можна застосувати до обох наших об'єктів (великий зелений і малий жовтий контури) ефект тіні. Він доступний в меню "Фільтри" — "Тіні і відблиски" — "Відкидати тінь".
inktext-08

Завдання 2


11 клас геометрія

 




вівторок, 8 листопада 2022 р.

11 клас інформатика

  Виготовити етикетку для сухих супів і борщів.

Вкористовуючи логотип та алгоритм приготування із зразка

понеділок, 26 вересня 2022 р.

Урок 5. Інфографіка

 

Інфографіка

Інформаційна графіка або інфографіка (англ. Information graphics; infographics) — це графічне візуальне подання інформаціїданих або знань, призначених для швидкого та чіткого відображення комплексної інформації.[1][2] Вона може покращити сприйняття інформації, використовуючи графічні матеріали для того, щоб підвищити можливості зорової системи людини бачити моделі і тенденції.[3][4] Процес створення інфографіки можна розглядати як візуалізацію даних, створення інформаційних схем та моделей подання інформації.[2]


Інфографіка поширювалась вже багато років, а теперішнє швидке зростання числа легких у використанні та безкоштовних інструментів для їх створення зробили інфографіку доступною для ширшого кола населення. Соціальні мережі, такі як Facebook і Twitter, також дали поштовх для розповсюдження пермональної інфографіки серед людей у всіх куточках світу.

У газетах інфографіку зазвичай використовують для відображення погоди, так само, як і карти, плани сайтів і діаграми для статистичних даних. Деякі книжки, наприклад книга Девіда Маколея «Як працюють речі», практично повністю складаються з інфографіки. Моментальні фото в газеті «США сьогодні» («USA Today») — це також приклади простої інфографіки, яку використовують для повідомлення новин і поточних подій. Окремим прикладом використання інфографіки є наукова інфографіка — метод представлення наукових фактів та теорій у вигляді ілюстрацій та графіків.

Сучасні карти, особливо маршрутні карти для системи перевезень, використовують техніку інфографіки для об'єднання певного ряду інформації: концептуальних планів сітки перевезень, точок пересадки і окремих локальних орієнтирів. Публічні карти транспортування також є яскравими прикладами інфографіки. Наприклад, схеми для Вашингтонського метро та Лондонської підземки. Громадські місця на зразок станцій пересадок часто містять інтегровану знакову систему зі стандартизованими зображеннями та стилізованими картами.



Сервіси он-лайн:

Piktochart - http://piktochart.com/
Venngage - http://venngage.com/
Visual.ly - http://visual.ly/
Easel.ly - http://www.easel.ly/
Hohli Builder - http://charts.hohli.com/
Google Charts - https://developers.google.com/chart/

Infogr.am - http://infogr.am/